BIHARNAGYBAJOM

"A Sárrét egykori főhelye"

Kezdőlap

Juhász Sándor

Juhász Sándor Biharnagybajomban született, és – sajnos mindössze 31 év hosszúságúra mért életének jelentős eredményeit is itt, valamint a szomszédos Nagyrábén dolgozva érte el.
Két barátjával, Veress Győzővel és Sass Sándorral együtt fedezte fel magának a súlyemelés kihívásait és szépségeit, majd 1957-ben e két társával karöltve, Budapesten tevékeny részt vállalt a Magyar Súlyemelő Szövetség megalapításában, majd ugyanebben az évben vezető szerepet vállalt - a szintén általuk megalakított - megyei szövetségben is.
Sportága iránti szeretetétől, és a tenni akarástól vezérelve Tatabányán súlyemelő edzői vizsgát tett, így a munka mellett már edzőként is dolgozott Püspökladányban és Biharnagybajomban, természetesen ő maga is rendszeresen edzett és versenyezett, több országos versenyt kimagasló eredménnyel nyert meg.
A teljesség igénye nélkül, néhány jelentősebbet megemlítve is igen figyelemre méltó az eredménylista:
-. Arany plakettet nyert és Magyarország bajnoka lett 1955-ben Tatabányán,
- magyar bajnok lett 1956-ban Kecskeméten,
- Hajdu-Bihar megyei és Kelet Magyarországi bajnoki címet nyert 1955-ben, ’56-ban és ’57-ben.
- A Püspökladányi Járás legerősebb embere bajnokságon 1956-ban szintén I. helyezett. és
1962-ben a Sárrét legerősebb embere.
Eredményessége, kitartása kimagaslóan jó példa volt tanítványai előtt, akik rendkívüli nagy odaadással hajtották végre utasításait, ennek köszönhetően versenyzői is legtöbbször dobogós helyeket szereztek a versenyeken. Edzői munkásságát a tanítványa által elért több Kelet-Magyarország Bajnoka, megyei bajnoki- és még a Magyra Néphadsereg Bajnoka címek is fémjelzik.
Kiemelkedően eredményes, sikeres versenyzői, edzői és vezetői munkája révén igazán maradandót alkotott a honi súlyemelésben, ezzel és emberségével, odaadásával képviselve Településünket szerte az országban. Kimagasló kitartása, pedagógiai- és edzői kvalitásai révén pedig jelentős sporthagyományt teremtett helyben, járási- és megyei szinteken.
Külön örömömre szolgál, hogy településünk évről évre házigazdája lehet a nevét viselő és munkássága előtt tisztelgő Juhász Sándor Országos Emlékversenynek, ahol kései utódai a jelenben igyekeznek hasonló eredményekkel űzni az általa lerakott alapokon továbbélő sportot.

A Képviselő-testület posztumusz „Biharnagybajom Sportjáért Elismerő Díjat adományozza, melyet testvérei vesznek át. Fehér Lászlóné és Földi József.