Kezdőlap » Civilek a pályán» Biharnagybajomi Sportegyesület

Biharnagybajomi Sportegyesület

Súlyemelő szakosztály

2016 évben 12 versenyen vettünk részt: Kecskemét, Szerencs, Szolnok, Budapest, Pécs, Tiszaújváros, Téglás, Tamási és Biharnagybajom voltak a helyszínek.

Tóth Bernadett II. ezüstérem

2016 évben három edzőtáborban vettek részt sportolóink: Tiszaújvárosban, Tégláson és Biharnagybajomban, melyeket a Magyar Olimpiai Bizottság támogatásával rendeztek meg.
A jó felszereltségünknek és szakmai végzettségnek köszönhetően 2017-ben több edzőtábor megrendezésére pályázhatunk.
Bízunk benn, hogy sportolóink jó eredménnyel fogják meghálálni a katonás fegyelemmel és barátságos hangulatban levezetett edzőtáborokat.

Földi József
edző

Labdarúgó Szakosztály

2016 januárjában változás történt a labdarúgó csapatnál. Bajnok Imre lemondott edzői megbízatásáról, helyét Furka Róbert vette át.
A csapattól a téli bajnoki szünetben sok biharnagybajomi játékos távozott más klubokhoz, ezért egy szinte teljesen új csapatot kellett építeni!
A régi ifjúsági csapat játékosai örömmel vették az új edző felkérését és elkezdődhetett a munka az újraformálódó csapattal.
Szerencse, hogy Szerep bajnoki visszalépésével az ottani játékosok is igazolhatóvá váltak, így onnan is tudtunk erősíteni.
A csapat az őszi szezonban 8 ponttal zárta a bajnokság félidejét, innen volt hova fejlődni. A kitűzött cél az volt, hogy tisztességgel helyt álljon a Biharnagybajom SE a tavaszi szezonban, tudjon megfelelő létszámmal kiállni a mérkőzéseken, ennek elmaradása esetén ne vonjanak le büntetőpontokat, mint ahogy ez az utóbbi időkben sajnos előfordult.
A kitűzött célt a csapat teljesítette a tavaszi szezonban 12 pontot szerezve 20 ponttal a 11. helyen végzett.
A tavasz folyamán a Sportegyesület tisztújító Közgyűlésén az edzői szerepe mellett Furka Róbert lett a labdarúgó szakosztály vezetője, a technikai vezető pedig Balogh Attila.
A nyári átigazolási szezonban újabb erősítések érkeztek a távozók mellett, és a csapat edzője új célokat fogalmazott meg. Célul az első hat helyezést tűzte ki, bár menetközben már látszott, hogy ehhez komoly erőfeszítésekre lesz szükség.
Az őszi szezon 5 győzelem mellett 7 vereséggel zárult, 15 pontot szerezve a 9. helyen áll a csapat, 6 ponttal lemaradva a minimálisan kitűzött 6. helytől, így a cél még látható közelségben van.